У межах реалізації проєкту 101085491 — EEACCCES — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Європейський досвід адаптації до змін клімату: концепт енергетичної безпеки» за програмою Еразмус + (напрям Жан Моне) проведено семінари-практикуми «Smart управління енергоефективністю на рівні територіальної громади: європейські практичні аспекти» та «Впровадження Grid технологій з енергозбереження на рівні ОСББ: європейські практичні аспекти» у Західноукраїнському національному університеті.
Організатор заходу: навчально-науковий інститут інноватики, природокористування та інфраструктури Західноукраїнського національного університету.
У семінарах-практикумах взяли участь студенти, викладачі, представники органів місцевого самоврядування, енергетичних підприємств.
Модератор заходу – Петро Пуцентейло, професор кафедри бізнес-аналітики та інноваційного інжинірингу, виконавець проєкту 101085491 — EEACCCES — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Європейський досвід адаптації до змін клімату: концепт енергетичної безпеки» за програмою Еразмус + (напрям Жан Моне).
Організація семінарів-практикумів була спрямована на ознайомлення учасників з перевагами цифрової трансформації енергетичної сфери у Європейському Союзі, впровадження регіональної стратегії адаптації до кліматичних змін енергетичного сектору, підвищення рівня Smart управління енергоефективністю домогосподарств, формування цифрових навичок щодо управління енергоефективністю домогосподарств.
Директор навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури ЗУНУ Василь Брич ознайомив учасників семінарів-практикумів із особливостями зеленого відновлення енергетики України, вплив війни на енергетичну сферу України, окреслив пріоритетні напрями переходу до низьковуглецевого розвитку енергетики Європейського Союзу на засадах Smart управління.
Професор кафедри бізнес-аналітики та інноваційного інжинірингу ЗУНУ Петро Пуцентейло проаналізував нормативно-правову базу Європейського Союзу з питань енергозбереження та декарбонізації енергетики, європейські практики впровадження Grid технологій з енергозбереження.
Під час семінарів-практикумів учасники обговорили перспективні напрями і можливості впровадження Smart управління енергоефективністю на рівні територіальної громади та Grid технологій з енергозбереження на рівні ОСББ на засадах європейського досвіду, обмінялись досвідом впровадження енергоефективних рішень, використання європейської практики з енергоефективності, перспективи підготовки фахівців з енергетичного аудиту.
Учасники семінарів-практикумів окремо звернули увагу на впровадження заходів з енергозбереження в територіальних громадах під час військового стану та післявоєнної відбудови України. Серед завдань виокремлено врахування європейського досвіду з прийняття енергоефективних та кліматично-нейтральних рішень при реформуванні енергетичної сфери шляхом впровадження Grid технологій з енергозбереження.
Фінансується Європейським Союзом. Проте висловлені погляди та думки належать лише авторам(ів) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні грантодавець не можуть нести за них відповідальність.