Проєкт Європейський досвід адаптації до змін клімату

Семінари-практикуми «Smart управління енергоефективністю на рівні територіальної громади: європейські практичні аспекти» та «Впровадження Grid технологій з енергозбереження на рівні ОСББ: європейські практичні аспекти»

У межах реалізації проєкту 101085491 — EEACCCES — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Європейський досвід адаптації до змін клімату: концепт енергетичної безпеки» за програмою Еразмус + (напрям Жан Моне) проведено семінари-практикуми «Smart управління енергоефективністю на рівні територіальної громади: європейські практичні аспекти» та «Впровадження Grid технологій з енергозбереження на рівні ОСББ: європейські практичні аспекти» у Західноукраїнському національному університеті.

Організатор заходу: навчально-науковий інститут інноватики, природокористування та інфраструктури Західноукраїнського національного університету.

У семінарах-практикумах взяли участь студенти, викладачі, представники органів місцевого самоврядування, енергетичних підприємств.

Модератор заходу – Петро Пуцентейло,  професор кафедри бізнес-аналітики та інноваційного інжинірингу, виконавець проєкту 101085491 — EEACCCES — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Європейський досвід адаптації до змін клімату: концепт енергетичної безпеки» за програмою Еразмус + (напрям Жан Моне).

Організація семінарів-практикумів була спрямована на ознайомлення учасників з перевагами цифрової трансформації енергетичної сфери у Європейському Союзі, впровадження регіональної стратегії адаптації до кліматичних змін енергетичного сектору, підвищення рівня Smart управління енергоефективністю домогосподарств, формування цифрових навичок щодо управління енергоефективністю домогосподарств.

Директор навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури ЗУНУ Василь Брич ознайомив учасників семінарів-практикумів із особливостями зеленого відновлення енергетики України, вплив війни на енергетичну сферу України, окреслив пріоритетні напрями переходу до низьковуглецевого розвитку енергетики Європейського Союзу на засадах Smart управління.

Професор кафедри бізнес-аналітики та інноваційного інжинірингу ЗУНУ Петро Пуцентейло проаналізував  нормативно-правову базу Європейського Союзу з питань енергозбереження та декарбонізації енергетики, європейські практики впровадження Grid технологій з енергозбереження.

Під час семінарів-практикумів учасники обговорили перспективні напрями і можливості впровадження Smart управління енергоефективністю на рівні територіальної громади та Grid технологій з енергозбереження на рівні ОСББ на засадах європейського досвіду, обмінялись досвідом впровадження енергоефективних рішень, використання європейської практики з енергоефективності, перспективи підготовки фахівців з енергетичного аудиту.

Учасники семінарів-практикумів окремо звернули увагу на впровадження заходів  з енергозбереження в територіальних громадах під час військового стану та післявоєнної відбудови України. Серед завдань виокремлено врахування європейського досвіду з прийняття енергоефективних та кліматично-нейтральних рішень при реформуванні енергетичної сфери шляхом впровадження Grid технологій з енергозбереження.

Фінансується Європейським Союзом. Проте висловлені погляди та думки належать лише авторам(ів) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні грантодавець не можуть нести за них відповідальність.