Проєкт CLIMAN, програма Erasmus+

У межах  реалізації проєкту 619119-EPP-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP «Синергія освітніх, наукових, управлінських та промислових компонентів для управління кліматом та запобігання зміні клімату» / CLIMAN (Програма Еразмус+) 27–29 травня 2024 року відбувся Національний семінар «Досвід впровадження навчання за системою кліматичного менеджменту в освітньо-професійній програмі вищої освіти та результати діяльності центрів кліматичного менеджменту»у місті Львів (на базі Національного університету «Львівська політехніка»). Від Західноукраїнського національного університету у семінарі взяли участь виконавці  проєкту CLIMAN директор навчально-наукового центру інноваційного розвитку та тренінгів Олена Борисяк, заступник директора навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури Уляна Ткач і завідувач кафедри агробіотехнологій Антін Шувар.

Мета семінару – обмін досвідом між українськими партнерами проєкту щодо впровадження навчання за системою кліматичного менеджменту в освітньо-професійній програмі для другого (магістерського) рівня вищої освіти та організації роботи центрів кліматичного менеджменту.

Під час семінару учасники взяли участь  в обговоренні з експертами щодо проведення досліджень кліматичного менеджменту в країнах Європейського Союзу та України, здійснили візити на міську станцію компостування органічних відходів ЛКП «Зелене місто» та на майданчик з будівництва механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки твердих побутових відходів у м. Львів.

Українські партнери проєкту з Національного університету «Львівська політехніка», Університету «КРОК», Харківського національного автомобільно-дорожнього університету та Західноукраїнського національного університету презентували найкращі практики реалізації програм кліматичного менеджменту та діяльності центрів кліматичного менеджменту в університетах. Олена Борисяк, Уляна Ткач та Антін Шувар представили навчальний модуль «Кліматичний менеджмент», що складається з навчальних дисциплін «Стратегічний кліматичний менеджмент в сільському господарстві», «Екобезпека в сільському господарстві», «Адаптивні технології землеробства в умовах зміни клімату», «Енергетичні рослинні ресурси» та ознайомили із заходами, що реалізовуються у центрі кліматичного менеджменту на базі кафедри агробіотехнологій Західноукраїнського національного університету.

Метою проєкту 619119-EPP-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP «Синергія освітніх, наукових, управлінських та промислових компонентів для управління кліматом та запобігання зміні клімату» / CLIMAN (Програма Еразмус+, Інструмент сусідства, розвитку і міжнародної співпраці, напрям КА2: Розвиток потенціалу вищої освіти) є допомога університетам Грузії та України стати центрами розвитку досліджень кліматичного менеджменту для прискорення інтеграції в світовий кліматичний ринок і реалізації світових вимог по кліматорегулюванню шляхом впровадження кращих європейських практик у сфері запобігання зміни клімату, адаптації та мінімізації наслідків.Проєкт співфінансується Європейським Союзом. Проте висловлені погляди та думки належать лише авторам(ів) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні грантодавець не можуть нести за них відповідальність.