Проєкт CLIMAN, програма Erasmus+

Міждисциплінарний навчальний модуль “Кліматичний менеджмент”: навчальний блок “Енергетичні рослинні ресурси”

У межах реалізації міжнародного проєкту 619119-EPP-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP «Синергія освітніх, наукових, управлінських та промислових компонентів для управління кліматом та запобігання зміні клімату» / CLIMAN (Програма Еразмус+, Інструмент сусідства, розвитку і міжнародної співпраці, напрям КА2: Розвиток потенціалу вищої освіти) впроваджується навчальний модуль “Кліматичний менеджмент” на базі кафедри агробіотехнологій Західноукраїнського національного університету.

Мета проєкту – допомогти університетам Грузії та України стати центрами розвитку досліджень кліматичного менеджменту для прискорення інтеграції в світовий кліматичний ринок і реалізації світових вимог по кліматорегулюванню шляхом впровадження кращих європейських практик у сфері запобігання зміни клімату, адаптації та мінімізації наслідків.

Навчальний модуль “Кліматичний менеджмент” включає такі навчальні блоки:

– стратегічний кліматичний менеджмент в сільському господарстві;

– екобезпека в сільському господарстві;

адаптивні технології землеробства в умовах зміни клімату;

– енергетичні рослинні ресурси.

Зокрема, навчальний блок “Енергетичні рослинні ресурси” під керівництвом професорів Михайла Гументика та Антіна Шувара передбачає вивчення:

– технологій вирощування біоенергетичних культур із заданими властивостями до завершальної стадії переробки біосировини на різні види біопалива в Україні та Європейському Союзі;

– технологій виробництва та споживання біопалив із біоенергетичних культур в Україні та Європейському Союзі.

У результаті проходження навчального блоку “Енергетичні рослинні ресурси” студенти будуть знати класифікацію енергетичних ресурсів та основи біоенергетики в Україні та Європейському Союзі, технологію вирощування енергетичних культур (верби, тополі, міскантусу гігантського, цукрового сорго, проса прутоподібного, павловнії та цукрових буряків), а також володіти уміннями з  вирощування цих енергетичних культур.

Проєкт співфінансується Європейським Союзом. Проте висловлені погляди та думки належать лише авторам(ів) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні грантодавець не можуть нести за них відповідальність.