Проєкт CLIMAN, програма Erasmus+

Міждисциплінарний навчальний модуль “Кліматичний менеджмент”: навчальний блок “Екобезпека в сільському господарстві”

У межах реалізації міжнародного проєкту 619119-EPP-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP «Синергія освітніх, наукових, управлінських та промислових компонентів для управління кліматом та запобігання зміні клімату» / CLIMAN (Програма Еразмус+, Інструмент сусідства, розвитку і міжнародної співпраці, напрям КА2: Розвиток потенціалу вищої освіти) триває впровадження навчального модуля “Кліматичний менеджмент” на базі кафедри агробіотехнологій Західноукраїнського національного університету.

Навчальний модуль “Кліматичний менеджмент” включає такі навчальні блоки:

– стратегічний кліматичний менеджмент в сільському господарстві;

– екобезпека в сільському господарстві;

адаптивні технології землеробства в умовах зміни клімату;

– енергетичні рослинні ресурси.

Зокрема, навчальний блок “Екобезпека в сільському господарстві” спрямований на формування системи знань про закономірності екологічно безпечного розвитку, набуття практичних навичок використання методів екологічного управління задля забезпечення екологобезпечного розвитку в сільському господарстві. Під керівництвом доцентки Віри Мороз студенти мають можливість ознайомитись  із головними теоретичними і прикладними питаннями екологічно безпечного розвитку, європейським досвідом та сучасним станом вирішення екологічних проблем в сільському господарстві.

У результаті проходження навчального блоку “Екобезпека в сільському господарстві” у межах навчального модуля “Кліматичний менеджмент” студенти  будуть:

  • знати нормативно-правові та теоретичні засади екологічної безпеки в агрономії в Україні та Європейському Союзі;
  • володіти теоретичною базою формування екологічної політики та її ролі в забезпеченні сталого розвитку;
  • розуміти соціальні, економічні та технічні аспекти забезпечення екологічної безпеки в агрономії в Україні та Європейському Союзі;
  • вміти застосовувати методи проведення наукових досліджень і організації природозахисної діяльності;
  • ідентифікувати і оцінювати можливі екологічні ризики;
  • застосовувати на практиці інструменти забезпечення екологічної безпеки на рівні аграрних підприємств;
  • мати сформоване уявлення та знання щодо змісту та процедури здійснення екологічного аудиту як важливого механізму запобігання негативним екологічним ситуаціям;
  • розробляти комплекс заходів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям та організовувати усунення їхніх негативних наслідків.

Метою проєкту 619119-EPP-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP «Синергія освітніх, наукових, управлінських та промислових компонентів для управління кліматом та запобігання зміні клімату» / CLIMAN (Програма Еразмус+, Інструмент сусідства, розвитку і міжнародної співпраці, напрям КА2: Розвиток потенціалу вищої освіти) є допомога університетам Грузії та України стати центрами розвитку досліджень кліматичного менеджменту для прискорення інтеграції в світовий кліматичний ринок і реалізації світових вимог по кліматорегулюванню шляхом впровадження кращих європейських практик у сфері запобігання зміни клімату, адаптації та мінімізації наслідків.

Проєкт співфінансується Європейським Союзом. Проте висловлені погляди та думки належать лише авторам(ів) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні грантодавець не можуть нести за них відповідальність.