Відбулося лекційне заняття на тему «Smart-спеціалізація, як інструмент активізації розвитку регіонів України» в рамках проєкту Модуль Жан Моне, Еразмус (Проєкт 101085642 — SSEPRDS — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Смарт-спеціалізація: європейський досвід стратегії регіонального розвитку»).
Під час лекції були розглянуті такі питання:
- Концепція Smart-спеціалізації.
- Механізми впровадження та приклади успішного застосування в Європі та Україні.
- Аналіз потенціалу Smart-спеціалізації для регіонів України.
- Виклики та перешкоди під час реалізації концепції Smart-спеціалізації.
- Практичні кроки для реалізації стратегії Smart.
Лекційне заняття для освітнього рівня «Магістр» проводила кандидат економічних наук, доцент Уляна Ткач – експерт проєкту «Смарт-спеціалізація: європейський досвід стратегії регіонального розвитку».
Під час заняття лектор зупинилася на питанні переваг Smart-спеціалізації для регіонів України. А саме, зауважила, що під час реалізації стратегії Smart-спеціалізації очевидно відбувається економічне зростання найперспективніших галузей економіки регіону; підвищується конкурентоспроможність на національному та міжнародному рівнях унікальних для регіону напрямків; створюються нові робочі місця; підвищується якість життя та покращується інвестиційний клімат регіону.
Цікавим етапом лекційного заняття була демонстрація реальних успішних кейсів застосування концепції Smart-спеціалізації в Україні. А саме: ІТ та креативні індустрії у Львові, агропромисловий комплекс у Вінницькій області та біотехнології у Київській області.
Отже, під час заняття дійшли до висновку, що стратегія Smart-спеціалізації є потужним інструментом для активізації регіонального розвитку в Україні. Вона дозволяє ефективно використовувати наявні ресурси, залучати інвестиції та стимулювати інновації, що в підсумку веде до сталого економічного зростання та покращення якості життя населення.
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати цикл лекцій і взяти активну участь у вивченні європейського досвіду стратегії регіонального розвитку смарт-спеціалізації!
Фінансується Європейським Союзом. Проте висловлені погляди та думки належать лише авторам(ів) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні грантодавець не можуть нести за них відповідальність.