Новини, Події, Проєкт Європейський досвід адаптації до змін клімату

Тренінг «Діджиталізація енергетичного сектору Європейського Союзу» у межах реалізації проєкту Жан Моне

На базі навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури Західноукраїнського національного університету триває проведення тренінгів у межах реалізації проєкту 101085491 — EEACCCES — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Європейський досвід адаптації до змін клімату: концепт енергетичної безпеки» за програмою Еразмус + (напрям Жан Моне).

З метою підвищення обізнаності споживачів енергії про європейський досвід адаптації до кліматичних змін на основі цифрової трансформації енергетичного менеджменту і переходу до використання відновлювальних джерел енергії для студентів ЗУНУ проведено тренінг на тему «Діджиталізація енергетичного сектору Європейського Союзу» (тренер: доктор економічних наук, професор Петро Пуцентейло).

Під час тренінгу слухачі дізнались про основні  тренди  «енергетичного  переходу», що  сформульовані  в  рамках  «концепції  3D»:  Decarbonization (декарбонізація), Decentralization (децентралізація), Digitalization (діджиталізація). Професор Петро Пуцентейло звернув увагу на Дорожню карту Плану дій з цифровізації енергетики, прийняту Європейською Комісією, в якому окреслено, як використовувати переваги цифрових рішень в енергетичному секторі, мінімізуючи при цьому їх ризики та вплив на навколишнє середовище. Під час роботи у командах студенти обговорили переваги діджиталізації енергетичного сектору Європейського Союзу за такими напрямами:

  • розвиток європейської інфраструктури обміну даними для нових енергетичних послуг;
  • розширення можливостей громадян шляхом розробки інструментів для підтримки їх участі в енергетичному ринку;
  • розширення впровадження цифрових технологій в енергетичному секторі та сприяння залученню ринком інвестицій у дослідження та інновації;
  • підвищення кібербезпеки енергетичного сектору для задоволення вимог у режимі реального часу;
  • сприяння діям щодо кліматичної нейтральності для ІТ-сектору.

Презентуючи результати роботи у команді слухачі виділили такі переваги діджиталізації енергетичного сектору Європейського Союзу:

  • енергоефективність: зменшення втрат енергії у процесі виробництва, транспортування та споживання;
  • зниження викидів CO₂: оптимізація роботи систем та активна інтеграція ВДЕ;
  • – зручність для споживачів: можливість самостійно регулювати споживання енергії та економити;
  • розвиток економіки: створення нових робочих місць у сфері IT та відновлюваної енергетики.

Фінансується Європейським Союзом. Проте висловлені погляди та думки належать лише авторам(ів) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні грантодавець не можуть нести за них відповідальність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *