Новини, Події, Проектна діяльність, Проєкт CLIMAN, програма Erasmus+

Міжнародне стажування студентів ЗУНУ в Державному університеті імені Акакі Церетелі (м. Кутаїсі, Грузія)

У період з 9 по 20 вересня 2024 року група студентів Навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури вирушила в науково-освітню подорож до Грузії. Це була частина міжнародного проєкту Erasmus+ KA2 CLIMAN «Синергія для клімату», у рамках якого студенти отримали унікальну можливість поглибити свої знання про зміну клімату, відвідуючи стіни Akaki Tsereteli State University.

Протягом двох тижнів інтенсивного навчання учасники програми не лише відвідували лекції, проведені провідними грузинськими вченими, але й мали змогу взяти участь у практичних заняттях у сучасних лабораторіях університету. Ці лабораторії булифлфлш оснащені новітнім обладнанням, що дозволило студентам досліджувати різноманітні зразки води, забруднення повітря, а також аналізувати дані про зміни температури в регіоні. Студенти активно моделювали можливі наслідки кліматичних змін, проводячи різноманітні експерименти та дослідження.

Особливу увагу було приділено проблемам забруднення довкілля, адже це питання стало актуальним у всьому світі. Студенти відвідали місцеві підприємства, що спеціалізуються на переробці відходів, а також на сучасному компостному центрі. Вони мали можливість спостерігати за впровадженням інноваційних технологій, які сприяють зменшенню негативного впливу на навколишнє середовище.

Крім теоретичних знань та лабораторних досліджень, студенти також мали можливість побачити наслідки кліматичних змін на власні очі. Під час екскурсій до національних парків та природних заповідників вони спостерігали за змінами в рослинному та тваринному світі, які були спричинені глобальним потеплінням. Це дало їм можливість зрозуміти, як зміна клімату впливає на природні екосистеми, і усвідомити важливість охорони довкілля.

Ця мобільність стала для студентів не лише навчальним досвідом, а й незабутньою пригодою. Вони не тільки збагатили свої знання про екологічні проблеми, але й розширили коло спілкування, познайомившись зі студентами з різних країн, обмінюючись досвідом та ідеями. Ця зустріч різних культур і досвідів збагачувала їхні знання та розширювала світогляд, відкриваючи нові горизонти для подальшої співпраці в галузі охорони довкілля та сталого розвитку. Студенти повернулися додому з новими знаннями, натхненням і планами на подальші дослідження в сфері кліматичних змін.

20 вересня 2024 року студенти, які беруть участь у двотижневій програмі мобільності в Державному університеті імені Акакія Церетелі, успішно презентували та захистили свої проекти, ставши кульмінацією свого академічного досвіду.

🌿Для цієї важливої ​​події останній день Міжнародної важливої ​​події було перенесено з Батумі до Кутаїсі, де всі команди проекту зібралися рано вранці в ATSU, щоб приєднатися до студентських заходів. Професор Шалва Кіртадзе, ректор Державного університету імені Акакія Церетелі та команда проекту ATSU, відкрив захід та тепло привітав учасників. Команди студентів з України та Грузії вразили своїм високим рівнем підготовки, продемонструвавши сильну здатність інтегрувати міждисциплінарні знання з навичками спілкування під час своїх презентацій. Журі відзначило учнів за чудовий виступ. Також були розглянуті та узагальнені результати діяльності CLIMAN. Захід завершився культурною програмою, під час якої студенти АТДУ виконали національні та класичні танці та пісні, а всі учасники насолодилися великим тортом CLIMAN, знаменуючи успішне завершення серії робочих поїздок консорціуму.

Велика подяка Державному університету імені Акакія Церетелі за організацію чудового заходу!👏👏👏

Проект співфінансується програмою Erasmus+ Європейського Союзу.