У межах реалізації міжнародного проєкту 619119-EPP-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP «Синергія освітніх, наукових, управлінських та промислових компонентів для управління кліматом та запобігання зміні клімату» / CLIMAN (Програма Еразмус+, Інструмент сусідства, розвитку і міжнародної співпраці, напрям КА2: Розвиток потенціалу вищої освіти) впроваджується навчальний модуль “Кліматичний менеджмент” на базі кафедри агробіотехнологій Західноукраїнського національного університету.
Мета проєкту – допомогти університетам Грузії та України стати центрами розвитку досліджень кліматичного менеджменту для прискорення інтеграції в світовий кліматичний ринок і реалізації світових вимог по кліматорегулюванню шляхом впровадження кращих європейських практик у сфері запобігання зміни клімату, адаптації та мінімізації наслідків.
Навчальний модуль “Кліматичний менеджмент” включає такі навчальні блоки:
– стратегічний кліматичний менеджмент в сільському господарстві;
– екобезпека в сільському господарстві;
– адаптивні технології землеробства в умовах зміни клімату;
– енергетичні рослинні ресурси.
Зокрема, навчальний блок “Енергетичні рослинні ресурси” під керівництвом професорів Михайла Гументика та Антіна Шувара передбачає вивчення:
– технологій вирощування біоенергетичних культур із заданими властивостями до завершальної стадії переробки біосировини на різні види біопалива в Україні та Європейському Союзі;
– технологій виробництва та споживання біопалив із біоенергетичних культур в Україні та Європейському Союзі.
У результаті проходження навчального блоку “Енергетичні рослинні ресурси” студенти будуть знати класифікацію енергетичних ресурсів та основи біоенергетики в Україні та Європейському Союзі, технологію вирощування енергетичних культур (верби, тополі, міскантусу гігантського, цукрового сорго, проса прутоподібного, павловнії та цукрових буряків), а також володіти уміннями з вирощування цих енергетичних культур.
Проєкт співфінансується Європейським Союзом. Проте висловлені погляди та думки належать лише авторам(ів) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні грантодавець не можуть нести за них відповідальність.