На базі навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури Західноукраїнського національного університету проведено лекцію у межах реалізації проєкту 101085642 — SSEPRDS — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Смарт-спеціалізація: європейський досвід стратегії регіонального розвитку» за програмою Еразмус + (напрям Жан Моне).
Проекти Жана Моне – це ініціативи, що фінансуються програмою Європейського Союзу Еразмус+, спеціально розроблені для сприяння передовому викладанню та дослідженням у сфері вивчення Європейського Союзу. Проєкти мають на меті сприяти діалогу між академічним світом та політиками, забезпечуючи розуміння політики, процесів та інституцій ЄС.
Управління інноваціями має вирішальне значення для конкурентоспроможності бізнесу та економіки, і Європейський Союз бере активну участь у підтримці інновацій через різні програми та ініціативи.
Експерт проєкту к.е.н., доцент Уляна Ткач провела лекцію на тему «Європейська практика організації інноваційного менеджменту» для студентів 3 курсу Навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури ЗУНУ. Управління інноваціями в Європейському Союзі передбачають координацію зусиль, спрямованих на розвиток культури інновацій, підтримку науково-дослідницької діяльності та сприяння впровадженню інноваційних практик на підприємствах і в організаціях. Це включає ініціативи, пов’язані з фінансуванням досліджень, захистом інтелектуальної власності, передачею технологій та співпрацею між науковими колами, промисловістю та урядом.
Під час лекції лектор зосередилася на основних етапах, а саме:
ознайомлення з основами інноваційного менеджменту; дослідженню конкретних прикладів інноваційних підходів, які успішно використовуються в Європі; застосуванню практичних вправ та кейсів, спрямованих на вирішення реальних проблем та заохоченню обміном досвіду та співпраці між учасниками для збагачення колективного розуміння інноваційного менеджменту.
Результати проведення лекції полягали в тому, щоб студенти зрозуміли основні аспекти інноваційного менеджменту в Європі та могли застосовувати ці знання в майбутній професійній діяльності, а також спрямовані на підвищенні обізнаності про впровадження смарт-спеціалізації в Україні.
Фінансується Європейським Союзом. Проте висловлені погляди та думки належать лише авторам(ів) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні грантодавець не можуть нести за них відповідальність.