Новини, Події, Проєкт Європейський досвід адаптації до змін клімату

Тренінг «Екологічна та енергетична грамотність» у межах реалізації проєкту Жан Моне

З метою підвищення обізнаності споживачів енергії про європейський досвід адаптації до кліматичних змін, формування навичок використання відновлювальних джерел енергії домогосподарствами на базі навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури Західноукраїнського національного університету проведено тренінг для   “Екологічна та енергетична грамотність” (тренер: Сергій Гунько).

Тренінг організовано у межах реалізації проєкту 101085491 — EEACCCES — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Європейський досвід адаптації до змін клімату: концепт енергетичної безпеки» за програмою Еразмус + (напрям Жан Моне).

Тренінг складався з двох частин “Екологічна грамотність” і “Енергетична грамотність”. Учасники тренінгу дізнались, що шлях до формування екологічної грамотності лежить через усвідомлення екологічних пріоритетів життєдіяльності, які здійснюються в процесі навчання, виховання, самоосвіти, власного життєвого досвіду. Метою екологічної грамотності є формування екологічного стилю мислення, відповідального ставлення до природи та активної життєвої екологічної позиції. Екологічна освіта є базовою основою для формування екологічної грамотності. Зважаючи на це, на тренінгу було з`ясовано структуру сучасного екологічного знання, основні екологічні теорії, екологічні категорії, сутність екологічних проблем, види екологічної діяльності.

Друга частина тренінгу була присвячена визначенню енергетичної грамотності. Такий вид грамотності формується шляхом висвітлення і просування енергетичної реформи та енергетичного переходу України, поширення європейського досвіду зміцнення енергетичної безпеки в умовах зміни клімату через курсову підготовку фахівців для нового енергоринку, консультаційні послуги представникам бізнесу, тренінги та освітні презентації з підвищення свідомості громадян,  інформаційно-роз’яснювальні заходи для представників ЗМІ, громадських організацій та органів державної влади і місцевого самоврядування. Учасники тренінгу сформували портрет енергограмотного споживача, який ефективно використовує енергетичні ресурси, шукає шляхи диверсифікації отимання енергії з відновлювальних джерел.

Фінансується Європейським Союзом. Проте висловлені погляди та думки належать лише авторам(ів) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні грантодавець не можуть нести за них відповідальність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *