Новини, Події, Проектна діяльність, Проєкт Смарт-спеціалізація

Розумна спеціалізація крізь призму теорії та політики: цикл лекцій професора ЗУНУ Петра Пуцентейла в межах проєкту Erasmus+ Жан Моне SSEPRDS

На базі навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури Західноукраїнського національного університету тривають лекції у межах реалізації проєкту Проєкт 101085642 — SSEPRDS — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Смарт-спеціалізація: європейський досвід стратегії регіонального розвитку» за програмою Еразмус + (напрям Жан Моне).

Професор кафедри бізнес-аналітики та інноваційного інжинірингуЗУНУ Петро Пуцентейло провів лекції «Теоретичні основи стратегії розумної спеціалізації», «Політичний контекст розумної спеціалізації»,  «Європейська практика організації інноваційного менеджменту» для студентів навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури. Слухачі ознайомилися із особливостями еволюції регіональної інноваційної політики та передумовами виникнення S3, змістом та ключовими принципами стратегії розумної спеціалізації, реалізацією стратегії розумної спеціалізації, політичним значенням розумної спеціалізації, принципами політичного лобіювання розумної спеціалізації.

Організація лекційних курсів у межах реалізації проєкту спрямована на підвищення обізнаності студентів щодо сучасних підходів до формування та впровадження регіональних стратегій розвитку, заснованих на інноваціях і принципах розумної спеціалізації, а також на формування компетентностей у сфері стратегічного планування, інноваційного менеджменту та сталого розвитку територій.

Зокрема, в межах лекційного курсу було акцентовано увагу на інструментах підтримки регіональної інноваційної екосистеми, участі бізнесу, науки, влади та громадськості у процесі стратегування, а також на кращих європейських практиках інтеграції політики розумної спеціалізації в систему управління регіональним розвитком.

Такий освітній компонент сприяє не лише розвитку фахових знань студентів за спеціальностями енергетичного, екологічного та інфраструктурного профілю, а й підготовці майбутніх фахівців до участі в реалізації проєктів європейського рівня, що відповідають пріоритетам політики розумної спеціалізації ЄС та концепції Європи розумного, сталого і інклюзивного зростання.

Фінансується Європейським Союзом. Проте висловлені погляди та думки належать лише авторам(ів) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні грантодавець не можуть нести за них відповідальність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *